שינוי גודל האותגודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד
כל הכותרים
החומרים המרכיבים אותנו
דתות העולם
ישראליות, יהדות ומקרא
שירת תור הזהב
קלאסיקה ערבית

לאתר: מורה נבוכים


הדפסה ידידותית חזרה לרשימת הספרים

  » על הספר  » המחברים  » מתוך הספר    » ביקורות ועוד  » עטיפת הספר  


מורה נבוכים לרמב"ם
מאת: מיכאל שורץ תרגום

מחיר קטלוגי:  240 ₪
המחיר באתר: 210 ₪


 

ביקורות ועוד

"…עתה יצא לאור התרגום המלא, וזו סיבה לחגיגה לכל שוחרי הפילוסופיה… מורה נבוכים הוא ספר פילוסופי קסום, אבל קשה. התרגום המלומד והצח של מיכאל שורץ פותח את הספר לקוראים בני זמננו, ומאפשר להם להינות מטיעוניו, להתמודד עם אתגריו, ואולי לפצח את סודותיו. אכן סיבה

זאב הרוי, מוסף ספרים, 28.5.2003


"…עתה יצא לאור "מורה נבוכים" בתרגום עברי חדש, שהוא התרגום המדעי הראושן של ספר זה, פרי עבודה של שנים שהשקיע פרופ' מיכאל שורץ מן החוג לפילוסופיה יהודית באוניברסיטת תל-אביב. הספר על שני כרכיו מביא את הטקסט של מורה נבוכים בלשון עברית צלולה ובהירה, כשבשולי התרגום באים הערות וציונים ביבליוגרפיים, שכדברי המחבר מטרתן להקל על הקוראים את הבנת הספר…".

ש. יהושע, הצופה, 14.2.2003


"…כשנות דור עמל פרופ' מיכאל שורץ על הוצאת מהדורה חדשה של יצירת המופת של הפילוסופיה היהודית של הרמב"ם, הלא הוא ספר מורה נבוכים. …והנה עתה יצא מפעלו לאור: שני כרכים נאים למראה, הכוללים את התרגום …הערות רבות, שחלקן מבהירות את התרגום, חלקן מביאות מקורות נרחבים מהמקרא ומהספרות התלמודית, וחלקן מתווספות לשיח הפילוסופי הרחב שהתחולל סביב דברי הרמב"ם מאז פרסום המורה נבוכים ועד ימינו. לכל אלה מתווסף נספח ביבליוגרפי מרשים…".

מעט מן האור, 21.3.2003


"…מפעלו של מיכאל שורץ הוא אירוע שקשה להגזים בחשיבותו. חשוב כגאולת אוצר לאומי. לוא ישראל יושב לבטח, ראש הממשלה היה פותח ישיבת ממשלה בביטויי כבוד ויקר לפרופ' מיכאל שורץ ולאוניברסיטת תל-אביב. …".

אדם ברוך, מוסף שבת מעריב, 21.2.2003


"…אין כמעט ויכוח על העובדה כי ה"מורה נבוכים" לרמב"ם, נחשב לספר החשוב ביותר שנכתב על עקרונותיה הפילוסופיים העיוניים של היהדות. על אף 830 השנים שחלפו מאז יצא, הספר עדיין מככב כ"רב מכר" על מדפי ספרי הפילוסופיה בעולם כולו…אוניברסיטת תל-אביב לא יכלה לחנוך יפה יותר את הוצאת הספרים החדשה שלה..".

הצופה, כתבות מוסף, 20.3.2003 

© ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב על שם חיים רובין - The Haim Rubin Tel Aviv University Press | סמיוטיקה: ספרים |
טל: 03 - 6405661   פקס: 03 - 6405662   בניין גילמן למדעי הרוח, קומה 4, חדר 402, קמפוס אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב 69978