שינוי גודל האותגודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד
כל הכותרים
החומרים המרכיבים אותנו
דתות העולם
ישראליות, יהדות ומקרא
שירת תור הזהב
קלאסיקה ערבית

לאתר: מורה נבוכים


הדפסה ידידותית חזרה לרשימת הספרים

  » על הספר  » המחברים  » מתוך הספר    » ביקורות ועוד  » עטיפת הספר  


אימפרוביזציה - עיצוב חדש בישראל
מאת: מל ביירס

מחיר קטלוגי:  129 ₪
המחיר באתר: 50 ₪


 

"זה היתרון והחיסרון של מה שקורה בישראל: השימוש ברדי-מייד ובאלתור. מצד אחד, הסיבה לכך ברורה, והיא קשורה להעדר תקציבים. בישראל אין כמעט ארגונים שמטפחים את תחום העיצוב ומעטים היזמים והמפעלים ששוכרים מעצבים קבועים ומתגמלים אותם בשיתוף פעולה מלא לאורך זמן. מצד שני, האלתור אחראי לעיצובים המעניינים והמקוריים שמופיעים בספר. אני קורא לישראל 'בירת הרדי-מייד העולמית'. אין עוד מקום בעולם שהאלתור והשימוש בחומרים מן המוכן תופס בו מקום כל כך נרחב".

יובל סער, הארץ, גלריה פלוס   » לכתבה המלאה


...שנה אחרי שגילה את העיצוב הישראלי, בשנת 2003, כתב היסטוריון העיצוב מל ביירס את המשפט הכי מצוטט מאז בעולם העיצוב בארץ: 'העיצוב הישראלי הוא הסוד השמור ביותר בעולם'. ...ספרו אימפרוביזציה: עיצוב חדש בישראל שיוצא לאור בימים אלה, הוא ניסיון לגלות את הסוד.

...מדף הספרים הישראלי הרוויח מהחיבור הזה ספר בעל תכנים ישראליים עכשווים, ערוך מתוך פרספקטיבה היסטורית של מומחה שרואה את הכל מחוץ לבועה המקומית.

...אימפרוביזציה הוא הראשון מבין ספריו של ביירס שיוצא בתרגום לעברית, ולא בשפת המקור בא הוא נכתב, אנגלית. ...בספר מנסה ביירס לחשוף כיצד חושבים המעצבים הישראלים ומהם מקורות ההשראה שלהם. הוא מקווה שגם הקוראים ימצאו את העיצוב הישראלי מקורי ומבריק כפי שהוא רואה אותו. אין ספק שביירס נוקט בספר עמדה לגבי מהות ואיכות העיצוב הישראלי, ובכך תורם עוד נקודת מבט על התרבות הישראלית.

ענת שטיין, הדס קרוק, מעצבות מוצר בעלות סטודיו ארמדילו.
מגזין את, אפריל 2008

 

© ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב על שם חיים רובין - The Haim Rubin Tel Aviv University Press | סמיוטיקה: ספרים |
טל: 03 - 6405661   פקס: 03 - 6405662   בניין גילמן למדעי הרוח, קומה 4, חדר 402, קמפוס אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב 69978