שינוי גודל האותגודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד
כל הכותרים
החומרים המרכיבים אותנו
דתות העולם
ישראליות, יהדות ומקרא
שירת תור הזהב
קלאסיקה ערבית

לאתר: מורה נבוכים


מוצגים 92 ספרים בסדר אלפביתי של שמות הספרים
עמ':  [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ]  [ 12 ]  [ + ]

אלון לבקוביץ - קוריאה

קוריאה
היסטוריה ופוליטיקה
אלון לבקוביץ

סקירה ראשונה בעברית של אחד מהאזורים הרגישים ביותר בעולם בימים אלה. הספר, מאת אלון לבקוביץ, סוקר את ההיסטוריה של חצי האי הקוריאני, מתאר את חלוקתו לשתי מדינות דרום קוריאה וצפון קוריאה, את המאבק ביניהן ואת מערכת היחסים הסבוכה בינן לבין מדינת ישראל.

כָרִיטוֹן, מיוונית קלאסית: שמעון בוזגלו - קלירוֹאֶה

קלירוֹאֶה
רומן רומנטי מן העת העתיקה
כָרִיטוֹן, מיוונית קלאסית: שמעון בוזגלו

קָלִירוֹאֶה הוא ככל הנראה הרומן העתיק ביותר שהגיע לידינו. הוא נכתב לפני אלפיים שנה בערך (בין 50 לפני הספירה ל-50 לספירה), בשפה היוונית. על המחבר, כָרִיטוֹן, אנחנו יודעים רק את מה שהוא עצמו מספר לנו בתחילת היצירה: "אני כָרִיטוֹן, מאַפְרוֹדִיסִיאַס [בדרום-מערב תורכיה המודרנית], המזכיר של הפרקליט אָתֶנָגוֹרַס".

ישראל פינקלשטיין, ניל אשר סילברמן - ראשית ישראל

ראשית ישראל
ארכיאולוגיה, מקרא וזיכרון היסטורי
ישראל פינקלשטיין, ניל אשר סילברמן

ספרם המהפכני של פרופ' ישראל פינקלשטיין וד"ר ניל אשר סילברמן מציג בפני הקורא תמונה חדשנית ומפתיעה של ההיסטוריה המקראית לאור הממצאים הארכיאולוגיים. ספר מרתק שעורר דיונים סוערים, תורגם ללשונות רבות וזכה להצלחה גדולה בכל מקום שבו הופיע.

גרשון ברין - רעואל וחבריו

רעואל וחבריו
פרשנים יהודיים מביזנטיון מסביבות המאה העשירית לספירה
גרשון ברין

במאה העשירית ולאחריה עסקה חבורה של מלומדים יהודים, שחיו תחת שלטונה של הקיסרות הביזנטית, בפירוש המקרא. הפירוש שהוציאו מתחת ידיהם הוא הראשון המגיע אלינו בעברית מארצות הנוצרים בתקופת ימי הביניים. רק שם אחד מבין חבריה, רעואל, נודע לנו על פי כתבים אלה. רעואל ופרשנים אחרים כתבו פירושים למקרא, שיש בהם חידושים בעלי חשיבות השופכים אור על שלב חשוב בהתפתחות פרשנות המקרא היהודית.

רוני ויינשטיין - שברו את הכלים

שברו את הכלים
הקבלה והמודרניות היהודית
רוני ויינשטיין

מה היה סוד קסמה של קבלת צפת, ומה הוביל חלקים גדולים בציבור היהודי בעת החדשה המוקדמת לאמץ אל אורח חייהם שינויים כה ניכרים שהציעו האר"י, חיים ויטל, הרמ"ק ותלמידיהם? הספר טוען כי כוחה של הקבלה במאות ה-16 וה-17 לא היה בחדשנות התיאולוגית ובתיאורי האלוהות המרתקים שהציעה, אלא בהבנת הצרכים של התפוצות היהודיות בעולם המצוי בתהליכי שינוי ניכרים....

לשק קולקובסקי - שיחות עם השטן

שיחות עם השטן
לשק קולקובסקי

הפילוסוף הפולני לשק קולקובסקי זוכה פרס קלוגי "הנובל האמריקאי" למפעל חיים חוזר לז'נר של הסיפור הפילוסופי. גיבורי התנ"ך ודמויות מיתולוגיות מעלות בצורה מקורית ומצחיקה שאלות פילוסופיות ותיאולוגיות ועל הכל מביט המחבר במבט אירוני ומשועשע. בשיתוף עם מפה הוצאה לאור.

ישראל לוין,  טובה רוזן - שירי הקודש של משה אבן עזרא

שירי הקודש של משה אבן עזרא
כרך ראשון
ישראל לוין, טובה רוזן

משה אבן עזרא, משורר, פואטיקן ופייטן קנה את פרסומו הרחב בזכות ה"סליחות" הרבות שלו שנקלטו בספרי התפילה של קהילות ישראל בספרד וסביב הים התיכון, ואשר היקנו לו את כינויו "הסלח". לעומת שירי החול הרבים שלו, המתאפיינים בסגנונם המקושט והמלוטש, מצטיינת שירת הקודש של משה אבן עזרא בפשטות תבניתית ובישירות לירית. היא נותנת מבע לתחושת החטא ותחנוני הסליחה של היחיד, ולכיסופי הגאולה של כנסת ישראל.

ישראל לוין,  טובה רוזן - שירי הקודש של משה אבן עזרא

שירי הקודש של משה אבן עזרא
כרך שני
ישראל לוין, טובה רוזן

משה אבן עזרא, משורר, פואטיקן ופייטן קנה את פרסומו הרחב בזכות ה"סליחות" הרבות שלו שנקלטו בספרי התפילה של קהילות ישראל בספרד וסביב הים התיכון, ואשר היקנו לו את כינויו "הסלח". בכרך ב פיוטים לכל מועדי השנה, פיוטים ל"נשמת", פיוטי "יוצר" ("מאורות", "אהבות", "גאולות"), ובעיקר "סליחות" ו"תוכחות". בסוף הכרך מדור פיוטים מסופקים, מפתחות ונספחים.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ]  [ 12 ]  [ + ]

© ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב על שם חיים רובין - The Haim Rubin Tel Aviv University Press | סמיוטיקה: ספרים |
טל: 03 - 6405661   פקס: 03 - 6405662   בניין גילמן למדעי הרוח, קומה 4, חדר 402, קמפוס אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב 69978