שינוי גודל האותגודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד
כל הכותרים
החומרים המרכיבים אותנו
דתות העולם
ישראליות, יהדות ומקרא
שירת תור הזהב
קלאסיקה ערבית

לאתר: מורה נבוכים


מוצגים 92 ספרים בסדר אלפביתי של שמות הספרים
עמ':  [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]  [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]  [ + ]

יוהן וולפגנג פון גתה - הרמן ודורותיאה

הרמן ודורותיאה
יוהן וולפגנג פון גתה

הסיפור פשוט. כאשר צבאות צרפת המהפכנית חצו את הריין ופלשו למערב גרמניה, מילאו שיירות פליטים את הדרכים. סיפור אהבה נוגע ללב נרקם אז בין אחת הפליטות ובנו הצעיר של פונדקאי מאזור מיינץ. הפואמה האפית הקטנה הזאת קצרה שבחים מיד עם צאתה לאור ב– 1797. גגתה עצמו אמר שבכל פעם שהוא קורא את הפואמה הוא מתרגש מחדש. רבים ראו בה יצירה שירית שאינה נופלת מיצירות המופת של השירה האפית הקלסית. משהו בהרמוניה שבין התוכן המודרני לבין הצורה הקלסית שובה את לב הקוראים מאז ועד היום.

אסטריד רויטר - וודו: מבוא קצר

וודו: מבוא קצר
אסטריד רויטר

וודו מאת ד"ר אסטריד רויטר. הספר החמישי בסדרת "דתות העולם", בעריכת פרופ' אביעד קליינברג, המשותפת להוצאה לאור של אוניברסיטת תל אביב והוצאת מפה. בספר מובאת תמונה בהירה וממצה של דתות אפריקה-הוודו-האומבנדה-המקומבה והסנטריה בעולם החדש, על אליו, אמונותיו, נוהגיו, תולדותיו, כתבי הקודש שלו והדמויות החשובות בו.

נעמה כרמי - חוק השבות

חוק השבות
זכויות הגירה וגבולותיהן
נעמה כרמי

ד"ר נעמה כרמי בוחנת באומץ את אחת השאלות הטעונות תר רגשית בישראל. מהן ההצדקות המוסריות והפוליטיות לחוק השבות? האם ניתן להגן עליו מבחינה פילוסופית? האם יש הצדקה להשוואה בין חוק השבות לבין זכות השיבה הפלסטינית? כל השאלות הללו זוכות לדיון מאוזן ושקול. תרומה חשובה לדיון הציבורי בישראל.

אבן טופיל - חי אבן יקט'אן

חי אבן יקט'אן
אבן טופיל

ספרו של אבן טופיל (1185-1116) "חי אבן יקט'אן" נחשב לאחת מיצירות המופת הפילוסופיות והספרותיות של העולם האסלאמי. המחבר פותח בביקורת על האסכולות הפילוסופיות הרווחות בזמנו ואז מציע לקוראים, במקום טיעון שיטתי, משל פילוסופי מקסים-סיפורו של הילד, חי, שנולד בדרך פלא על אי בודד ולמד בכוחות עצמו להכיר את העולם.

מור אלטשולר - חיי מרן יוסף קארו

חיי מרן יוסף קארו
מור אלטשולר

ביוגרפיה מקיפה על חייו ויצירתו של ר’ יוסף קארו, גדול אנשי הרוח והמעשה בתור הזהב של צפת במאה השש עשרה ואחד המנהיגים המשפיעים בתולדות ישראל. הוא נודע בכינוי ’מרן’ (אדוננו) בזכות ספר ההלכות האנציקלופדי בית יוסף וספר הפסקים שולחן ערוך, שהפך שם נרדף להלכה עצמה. מאחורי איש ההלכה הקפדן הסתתר מקובל נלהב, שמלאך שמימי גילה לו את סוד גלגולי הנשמות, רזי התורה ונפלאות הגאולה.

אברהם טל ומשה פלורנטין - חמישה חומשי תורה -  נוסח שומרון ונוסח המסורה

חמישה חומשי תורה - נוסח שומרון ונוסח המסורה
מבוא, הערות, נספחים
אברהם טל ומשה פלורנטין

מהדורה זו של התורה בנוסח השומרונים מבוססת על אחד מכתבי היד העתיקים ביותר של בני העדה, השמור בשכם. היא מעמידה את נוסח המסורה של היהודים מול נוסח השומרונים ומציגה לראשונה את כל ההבדלים המהותיים שבין שני הנוסחים - הן אלה הנראים בכתב והן הללו המסתתרים מאחורי ההגייה. הללו האחרונים אף מבוארים ומתפרשים. תכלית ההצגה להראות לקורא את המשותף לשני הנוסחים ואת המבדיל ביניהם. אנו מבקשים להציג לא רק את ההבדלים הגלויים מהתבוננות בכתוב עצמו כי אם גם את הסמויים מן העין ואינם נחשפים אלא מניתוח הגיית הכתוב בפני בני העדה.

ישראל לוין - עורך - טדרוס אבולעאפיה - שירים

טדרוס אבולעאפיה - שירים
סדרת שירת תור הזהב
ישראל לוין - עורך

"תור הזהב" של השירה העברית בספרד המוסלמית תם עם חורבן הקהילות בידי המֻוַאחידון. לאחר שקיעה ממושכת זכתה השירה לתחייה מחודשת ומפתיעה במחצית השנייה של המאה השלוש עשרה. החשוב במחולליה היה טדרוס בן יהודה הלוי אבולעאפיה (1247 - אחרי 1300). בן למשפחה מיוחסת בטולידו, בירת קסטיליה הקתולית, היה טדרוס שנים הרבה בן לוויתם ומשוררם של "שׂרים" ומוכסים יהודים של מלכי קסטיליה, עד שנעשה הוא עצמו "שׂר" וחוכר מיסים בחצר המלכות.

חגי דגן - יהדויות: תמונה קבוצתית

יהדויות: תמונה קבוצתית
חגי דגן

ספרו של חגי דגן "יהדויות: תמונה קבוצתית". הספר השני בסדרת דתות העולם, מפעל משותף של הוצאת מפה וההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב, בעריכת פרופ' אביעד קליינברג.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ]  [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]  [ + ]

© ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב על שם חיים רובין - The Haim Rubin Tel Aviv University Press | סמיוטיקה: ספרים |
טל: 03 - 6405661   פקס: 03 - 6405662   בניין גילמן למדעי הרוח, קומה 4, חדר 402, קמפוס אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב 69978