שינוי גודל האותגודל אות רגילגודל אות גדול יותרגודל אות גדול מאוד
כל הכותרים
החומרים המרכיבים אותנו
דתות העולם
ישראליות, יהדות ומקרא
שירת תור הזהב
קלאסיקה ערבית

לאתר: מורה נבוכים


מוצגים 92 ספרים בסדר אלפביתי של שמות הספרים
עמ':  [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]  [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]  [ + ]

עֵלי יסיף - מאה סיפורים חסר אחד

מאה סיפורים חסר אחד
אגדות כתב יד ירושלים בפולקלור היהודי של ימי הביניים
עֵלי יסיף

במרכז הספר נמצא קובץ בן תשעים ותשעה סיפורים המתפרסם כאן במלואו לראשונה. אף שכתב היד שבו מועתק קובץ מאה סיפורים חסר אחד, הוא בן ראשית המאה השש-עשרה, רוב סיפורי הקובץ, ובוודאי החשובים שבהם, נוצרו סביב שנת 1300. זהו קובץ הסיפורים המקיף והחשוב ביותר של התרבות היהודית של ימי הביניים שהגיע לידינו. סיפורי הקובץ העשיר והמגוון מאפשרים לנו לצאת מעולמם של חכמים ולגלות את דעותיהם, את חרדותיהם ואת תקוותיהם של יהודים מכל שכבות החברה היהודית בת הזמן.

דקל שלו - מאה שנים של חלומות

מאה שנים של חלומות
דקל שלו

מדוע אנו חולמים? מה המשמעות של חלומותינו? מהם ההבדלים בין חלומות ילדים לחלומות בוגרים, ובין חלומות נשים לחלומות גברים? האם אדם יכול להיות מודע לכך שהוא חולם? האם עיוורים חולמים? האם ניתן למדוד חלימה באופן פיזיולוגי? - אלה כמה מן השאלות שבהן דן דקל שלו בספר.

תומר פרסיקו - מדיטציה יהודית

מדיטציה יהודית
התפתחותן של תרגולות רוחניות ביהדות זמננו
תומר פרסיקו

האם יש מסורת מדיטטיבית יהודית? האם הנביאים, החכמים, המקובלים, החסידים תרגלו צורות שונות של מדיטציה? בספר הזה מובא בפני הקורא, לראשונה מבט על המגוון המלא של הזרמים המדיטטיבים ביהדות. חלקו הראשון של הספר סוקר את שורשי המדיטציה היהודית מתקופת בית שני ועד ימינו. חלקו השני מתמקד במספר מנהיגים רוחניים בני זמנו - מן האדמו"ר מפיאסצנה, דרך זלמן שחטר-שלומי, ועד ארז משה דורון ויצחק גינזבורג - למדיטציה ממקורות יהודיים ואחרים. לאורך הספר מבואר העיסוק הגובר והולך ב"מדיטציה יהודית" בזמננו, בין על ידי פיתוח ...

פייר אדו - מהי הפילוסופיה העתיקה?

מהי הפילוסופיה העתיקה?
פייר אדו

ב"מהי הפילוסופיה העתיקה" מראה פייר אדו, כי בעולם העתיק הייתה הפילוסופיה בראש ובראשונה מדריך לחיים של מצוינות מוסרית. הדיון המופשט נועד להצדיק ולהסביר את דרך החיים הזאת. אוהב החכמה הקדיש את חייו לתרגילים הרוחניים שנועדו להפוך אותו לאדם טוב יותר. פילוסוף הדורש נאה ואינו מקיים נאה, בגופו וברוחו, את צווי החכמה, לא נחשב בעולם העתיק לאוהב חכמה אמיתי. הפרדת ההלכה מן המעשה בפילוסופיה המערבית הפכה אותה "לאקדמית" בדרך שהאקדמיה של אפלטון מעולם לא הייתה.

מיכאל שורץ תרגום - מורה נבוכים לרמב

מורה נבוכים לרמב"ם
מיכאל שורץ תרגום

יצירת המופת הפילוסופית של הרמב"ם בתרגום עברי חדש מאת פרופ' מיכאל שורץ. לראשונה ניתן לקרוא את "מורה הנבוכים" בעברית קולחת ובתוספת הערות הבהרה, מפתחות וביבליוגרפיה מפורטת. 2 כרכים במהדורה מהודרת.

יואב פלד, גרשון שפיר - מיהו ישראלי

מיהו ישראלי
הדינמיקה של אזרחות מורכבת
יואב פלד, גרשון שפיר

יואב פלד וגרשון שפיר יוצאים להשיב תשובות כנות ומקוריות על אחת מהשאלות שהחברה הישראלית מתלבטת בה מראשית דרכה.

ז'אן פאברה-סעדה  - מילים, מוות, גורל

מילים, מוות, גורל
כישוף בצרפת המודרנית
ז'אן פאברה-סעדה

ז'אן פאברה-סעדה הייתה אנתרופולוגית צעירה שיצאה לבדוק מה עומד מאחורי הסיפורים על כישוף באזורים הכפריים של צרפת. היא הגיעה לחקור ולנתח ומצאה את עצמה מעורבת עד לצווארה במערכת מורכבת של טרגדיות אנושיות, באמונה בעל טבעי ובשנאה בין שכנים. ספרה המרתק, שהפך מיד לקלאסיקה אנתרופולוגית, כתוב מנקודת ראות אישית, מראה כיצד פועל ומשפיע העל-טבעי בחברה המודרנית.

שלמה יזרעאל, עורך - מכונת הדיבור בתור מורה שפות: פה מדברים עברית

מכונת הדיבור בתור מורה שפות: פה מדברים עברית
שלמה יזרעאל, עורך

"מכונת הדיבור בתור מורה שפות: פה מדברים עברית" הוא שמה של ערכת תקליטים ללימוד עברית שיצאה לאור בגרמניה בשנת 1934, שנה וחצי לאחר עליית הנאצים לשלטון. בערכה זו, הכוללת שיחות מחיי הארץ בתקופת המנדט הבריטי, אנו שומעים לראשונה עברית מדוברת בת התקופה, ועמה עדות לתקופה מרתקת בחיי העם והארץ. זו התקופה אשר בה עוצבה דמותה של ישראל המתחדשת ואשר בה הפכה העברית ללשון חיה, לשונם הטבעית והתוססת של ילידי הארץ.

[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ]  [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ]  [ + ]

© ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב על שם חיים רובין - The Haim Rubin Tel Aviv University Press | סמיוטיקה: ספרים |
טל: 03 - 6405661   פקס: 03 - 6405662   בניין גילמן למדעי הרוח, קומה 4, חדר 402, קמפוס אוניברסיטת תל-אביב, רמת אביב 69978